T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ADALAR - Büyükada İmam Hatip Ortaokulu

Katil İsrail´in Yaptığı Katliamlara Karşı Türkiye´de Üç Gün Yas İlan Edildi ,Bayraklar Yarıya İndirildi,İsrail Büyükelçisi ise Sınırdışı Edildi

   CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN ÜÇ GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ!

TERÖR DEVLETİ İSRAİLE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Kudüs’e taşınan ABD büyükelçiliğini protesto eden binlerce Filistinli Pazartesi günü öğle saatlerinde Ramallah’tan Kalandia’daki güvenlik bölgesine doğru yürümeye başladı ve İsrail Ordusu’nun müdahalesiyle karşılaştı. 

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze- İsrail sınırında yaşanan çatışmalarda şehid olanların sayısının 55’e çıktığını ve 2 bin 700’dan fazla kişinin de yaralandığını açıkladı. 

ABD´nin Büyükelçiliğini Kudüs´e taşıması ve İsrail’in Filistin’i işgali olan Nekbe Günü’nün 70. Yılı sebebi Filistinliler Gazze- İsrail sınırında protestolar düzenliyor. 30 Mart´tan bu yana sınırda devam eden çatışmalarda şehid olan  Filistinlilerin sayısı ise pazartesi günü şehid olan 55 kişi ile birlikte 104´de yükselmiş oldu. 

   Londra’da Türk öğrencilerle buluşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN  İsrail’in Gazze sınırında gerçekleştirdiği katliama işaret ederek, “İstişarelerimiz neticesinde Türkiye olarak yaşanan vahşete tepkimizi ortaya koymak için bazı kararlar aldık. Filistinli kardeşlerimizle dayanışma için ülkemizde yarından başlamak üzere 3 gün milli yas ilan ettik. Ayrıca dönem başkanlığını yürüttüğümüz İslam İşbirliği Teşkilatını da olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Cuma günü sabahtan öğleye kadar olağanüstü toplantımızı yapacağız, öğleden sonra da Yenikapı Meydanı’nda dev buluşmamızı zulme karşı inşallah gerçekleştireceğiz” dedi

 Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan, İsrail’in yaptığının bir soykırım olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben bu insanlık dramını hangi taraftan olursa olsun, ister Amerika, ister İsrail lanetliyorum ve buna sessiz kalanlara da kusura bakmayın onları da lanetliyorum zira herhangi bir yerde bu tür hadiseler olduğu zaman veyahut da ülkemizi ziyarete gelenler bizlerle görüştükleri zaman teröristlerle verdiğimiz mücadele sebebiyle teröristleri öldürdüğümüz zaman bizi hesaba çekenler, şu anda kendi topraklarını işgal edenlere karşı en ufak bir ses çıkarmıyorlar.”

“Şu anda İsrail devlet terörü estirmektedir. İsrail, bir terör devletidir ve bir terör devleti olarak da şu anda attığı adımlarla bunu ispatlamaktadır.”

Türkiye Cumhurbaşkanı, “Bugünün İslam dünyası olarak Kudüs’ü kaybettiğimiz bir gün olmasına asla izin vermeyeceğiz. Tüm imkânlarımızla Filistinli kardeşlerimizin yanında olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.


16-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 16.05.2018 - Güncelleme: 17.05.2018 14:06 - Görüntülenme: 20
  Beğen | 2  kişi beğendi